OECD ve Slovenya Hükümeti “Eşit Yaşlanma Politikaları Konferansı” Düzenledi

0
200

Slovenya’da düzenlenen Eşit Yaşlanma Politikaları Konferansı Türkiye, Litvanya, Kanada, İrlanda, Arjantin, Fransa, Japonya, İtalya, Macaristan, Polonya, Letonya ve Brezilya’dan üst düzey yetkililerin katılımıyla, Slovenya Hükümeti ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün (OECD) organizasyonuyla gerçekleşti.

“Eşit Yaşlanma Politikaları Üst Düzey Konferansı: Bir Yaşam Seyri Yaklaşımı” konusunu baz alan uluslararası konferansta, ülkelerin demografik yapılarının insanların sosyal hayatlarına etkisi tartışıldı. Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı’nın açılış konuşmasını yaparken “Demografik değişim eğitim, sosyal korunma ve iş gücüne daha fazla odaklanılması gerektiğini gösteriyor. Her ülke buna yönelik çalışmalar yapmalı.” vurgusu yaptı. Dış politikalarında eşit yaşlanmayla ilgili çalışmalar yürüttüklerini açıklayan Dışişleri Bakanı Karl Erjavec, nesiller arası kurulan ilişkinin geliştirilmesinin ülkelere katkı sağlayacağının, bunun da istihdama yansıyacağının altını çizdi. Aynı zamanda erken çocukluk gelişimi ve dezavantajları temalı başka bir konferans, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Konferansa dair Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Yardımcısı Mehmet Karabay’dan:”Çocuklarla yeni bir toplumsal yapı ve dünya inşa ediliyor.” açıklaması geldi.

Simge ŞAHİN
o-Staj 2018 BALKAM  Stajyeri

Sponsorlu

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here